Mesajı Okuyun
Old 27-08-2010, 06:51   #1
Konuk

Soru İşverenin Nitelikli Cinsel Saldırısı

merhabalar 1982 dogumlu bir bayanim 2005 yili ortalarinda ben istemedigim halde patronum bana sahip oldu cok korkmusdum ne yapacagimi bilemiyordum babamin hayatta olmayisi bu durum duyulunca ailemin yipranacagi herseyin daha kotuye gidecegi dusuncesiyle sessiz kaldim ertesi gun jinekolaga gittimgimde duhle diye tabir edilen elastik bir zara sahip oldugumu ogrendim bu sahisda dava acmamam icin o donemler beni kandirdi bosanacagini evlenecegini beni ve ailelemi mahcup etmeyecegi seklinde toplumsal olarak afise olmakdan duyulmasindansa sessiz kalmak o yasin verdigi cahilikle daha mantikli gelmisdi 2007 yili ortalarinda bir sabah telefonla isime gelmemem gerekdigi soyledi(ne ihbar ne kidem tazminatlarimi bile almadim) sonrada hayatimdan hic bir sey olmamis gibi sadece eleman patron iliskisi varsmis siradan bir eleman cikarmis gibi hayatimdan defoldu.daha sonra ailem bu durumu ogrendi beni yok saydilar pisikolojim bozuldu hayatima isime devam edemedim yurt disina dahi gittim bu sorunlari asmak icin ama surekli bir deprasyon hali ve hep basladigim yere geri donuyorum sormak istedigim daha once dava etmememin nedeni ailem duyulmasiydi ama simdi hicbirsey kalmadi hayatimda kaybedecegim yapdiginin cezasini artik ceksin istiyorum benim mutlu bir yuva kurma sansimi elimden almasini ailemi onun yuzunden kaybetmem gencligim .... onun yuzunden kaybettegim nevarsa benden ne aldi ise cezasini cekmesini istiyorum sormak istedigimde bole bir dava acabilirmiyim zaman asimi olurmu nasil bir yol izlemeliyim neler tavsiye edersiniz tesekkurler basarilarinizin devamini dilerim.