Mesajı Okuyun
Old 08-05-2002, 22:07   #2
Rechtsanwalt

Rahatsiz ACABA??

Sayin... (aristo)

Mahkeme kararlarimizin zaman zaman düzgün cikmadigi dogru. Ancak siz bile kendi yaziniz icinde celiskiye düsüyorsunuz. Diyorsunuzki;

ALINTI
Suretleri ince pelur kağıda çıkartılıyor ki okunmaları için bazen mercek gerekiyor.Ya mühürler, eskimiş ve sahici görünmeyen halde bazen belli belirsiz duruyor.Avrupa'ya bu tür kararları kullanmak zorunda kalan vatandaşlarımız olmadık tepkilerle karşılaşıyor zor durumda kalıyor

Öte taraftan Yaziyorsunuz;
ALINTI
bilgisayarla yazılmış ve kesinleşmiş boşanma kararını gönderdim bir hafta sonra bana geri gönderdi Alman makamları bunu sen mi yazdın demişler

O zaman diyebilirizki, Avrupa'da ki ler bizim eski usul daktilo ile yazilan kararlarimiza alismislar madem öyle birakalim. O zaman daha iyi.

Ayrica, ben Almanya'da türklerin yogun yasadigi bir bölgede yasiyorum ve zaman zaman mahkeme kararlarinin tercümesini de yapiyorum. Eger Tercümesi düzgün yapilmis ise ve Tercüman Alman Makamlari tarafindan kabul edilen yeminli tercüman ise, hic bir problem yasanmiyor. Müvekkliniz problem yasamis olabilir. Belki istisnadir. Ama genellemek dogru degildir diyorum.

Selam ile
M.Dilbirligi
Köln/ALmanya