Mesajı Okuyun
Old 18-08-2010, 08:02   #1
Konuk arife

Mutsuz içki banka borcu,aşırı baskı ve kıskançlık,ihtiyaçlarımızı karşılamıyodu,ayrıldım

ben 16 yaşında evlendim,eşim evin tek oğlu anne baba aşırı baskıcı ve otoliter benim ailemi sessiz ve pasif gördüler bende sessiz sindim kaldım eşimde sorumsuz sinirli zaman ilerledikçe evde tartışmalar ama benimle ilgili değil eşim sorumluluk almıyo eve para getimiyo diye babasıyla tartışmalar eşim alkol almayı çoğaltı bunların sonucuda eşimi zoruyla üskatta olan direye bizi ayırdılar dört katlı ev var anne,baba emekli ,ama ayrılınca benim hayatım heb berbat eşim 2 milyar aylık aldığı halde eve bakmıyo bankalardan para çekme sık alkol alma kıskançlık baskı ne düğün ne bayram iki ayda bir karşımahallede duran anneme onada saat tutuyorladı akşama kalsam anne ve babasından bir sürü laf ailesi biz size bakıyoz diye baskıyla bebeğimi görümceme verdiler sahip çıkamadım ilk çocuğum oğlumu kaynanam vermedi eşim borlarını ödedikleri için hiç sahip çıkmadı beni nasıl bir piskolojiye soktular bilmiyorum itiraz hakkın yok kızım görümcemde oğlul annesinde sevsen bile suç çok acı çektim 22 yıllın sonunda tv de kadın proğramlarından kadına verilen değer ve hakları dinledikçe güç kazandım artıkhiç bir şeyi çekmek zorunda olmadığımı anladım ama çok şey kaybettim 40 yaşındayım iki yıl oldu evi yanımdaki çocuklarımla terk ettim annemin yanına geldim nafaka davası açtım 500 nafaka alıyorum ben işe girdim liseyi bitiren kızım ve yanımdaki oğlum alışveriş merkezine işe girdi 270 güzel bir ev kiraladık sürekli beni tehtit ediyo hakaretler ediyo ama artık ondan korkmuyorum hemen polise şikayet ediyorum huzurumuzu bozmasına izin vermicem,benim size sormak istediğim boşanma açmış benimde kazanılmış nafakam var boşanmayı redmi etsem yoksa maddi ve manevi tazminatmı 22yıllık evliliğe ne kadar tazminat nasıl bir yol izleyeyim teşekkürler