Mesajı Okuyun
Old 17-08-2010, 12:00   #2
Admin

Bu konuyu polisle tartışmanıza bence gerek yok. Eğer işlenmiş bir suç varsa, doğrudan Cumhuriyet Savcılığına başvurmanızı öneririm. Savcılık gerekiyorsa teknik takip için polisle zaten işbirliğine geçecektir.

Ayrıca ben sizin yerinizde olsaydım noterden bir ihtar keşide edip, hukuka aykırı eylemlerini sonlandırmasını, aksi takdirde hukuki ve cezai yollara başvuracağımı da ihtar ederdim. Bir avukattan profesyonel yardım alır ve ihtarı da avukatınız aracılığıyla çekerseniz daha da etkili olacağı kanaatindeyim.

Bunun ötesinde suç teşkil etmeyen ifadeleri ise fazlaca dert etmemenizi öneririm. Neticede hakaret, sövme, iftira, taciz, aşağılama vs. bir durum söz konusu değilse, bir kişinin sizinle ilgili olsa bile kişisel görüşlerini ifade etmesine (eleştiri/olumsuz görüş şeklinde dahi olsa) tahammül etmek gerekir ve eğer siz aldırmaz ve umursamazsanız, o da sonunda sıkılıp vazgeçecektir diye düşünüyorum.

Suç teşkil eden ifadeler için kararlı bir duruş sergileyip gerekli yasal başvurularda bulunmanızı, diğerlerini ise umursamamanızı öneririm.