Mesajı Okuyun
Old 13-08-2010, 15:33   #2
xploide

Sevgili mete25 öncelikle belirtmek gerekir ki burada desteğin yaşadığı yer önem arz etmektedir. Şöyle ki; destek eğer kırsal kesimde (köy vb.) yaşıyor ise yerleşik içtihatlara göre evlenme yaş ortalaması 18, şehirde yaşıyor ise 24 olarak kabul edilmektedir. Evlenme yaşı ise desteğin ailesine ne kadar süre ve gelirinden ne oranla destek olabileceğinin kabulü aşamasında önem arz ediyor. Ben desteğin şehirde yaşadığını kabul ediyorum. O halde destek 24 yaşında evlenecek bir kimse olarak kabul edilecek. Desteğin kaza tarihi itibari ile yaşı 2010-1984:26 yani bu durumda desteğiniz zaten ortalama evlenme yaşının üzerinde dolayısı ile bu tarih itibari ile üstsoyuna ve kendi ailesinde bulunan bakmakla yükümlü sayılabileceği (küçük kardeşi vs.) kişilere kendi gelirinden özgüleyebileceği miktar (içtihatlarda ve bilirkişi raporlarında kabul gördüğü üzere) %10 kadar. Fakat burada da annesinin yaşı ve kız kardeşin yaşı önemli. Anne 65 yaşında olduğu için maddi tazminat çıkmayacağını düşünüyorum. Kız kardeşe ise 18 yaşına kadar olan süreç için cüzzi bir miktar çıkacaktır. Dolayısı ile dava açmaya değmez diye düşünüyorum. Saygılar. Av. Candost DELİKANLIOĞLU