Mesajı Okuyun
Old 21-07-2010, 15:59   #1
Avrasya

Varsayılan İşlem Temelinin Çökmesi - Fuzuli İşgal - Müdahalenin Meni

Merhaba sayın meslektaşlarım,

Elimdeki dava:

Ç : çocuk

YB: yolsuz tescille baba görünen kişi

YA: yolsuz tescille anne görünen kişi

GB: gerçek baba

GA: Gerçek anne

ÜK: Üçüncü kişi kiracı

YB ile YA nın çocukları olmadığı için boşanmak üzere olan GA ile GB nin yeni doğan çocuğunu kendi çocukları gibi nüfuslarına geçirirler.

YA ve YB Ç yi besler büyütür ve evlendirirler. YB kendi adına kayıtlı olan iki daireden birini hiçbir sözleşme olmaksızın Ç ye tahsis eder. Aynı binada başka bir dairenin de semerelerini almasına izin verir.

Ancak gerçeği öğrenen Ç YA ve YB yi dövmeye ve torunlarını göstermemeye başlar. Sonra da nesebin düzeltilmesi davası açar. Nesep düzeltilir.

Son ziyaretinde yine dayak yiyen YB Ç ye karşı tahliye davası açmak istemektedir. Ayrıca semeresini aldığı daireden de elini çekmesini ister.

Ben Ç'ye ihtarname gönderdim, kısaca ''nesebin düzletilmesi ve dayaktan sonra işlem temeli çökmüştür. Oturduğun daireyi boşalt, semeresini aldığın daireden de elini çek'' dedim.

ÜK'ye ihtarname gönderdim ve ''bundan sonra kiraları müvekkile öde, yoksa tahliye ederim'' dedim.(yalnız ÜK içerde 5 aylık depozito alacağım var diyor)
------------

Sorularım;

1-Ç halen müvekkile ait olan gayrimenkulden (işlem temelinin çökmesi nedeniyle) fuzuli işgal sebebiyle tahliye davası açılarak mı tahliye edilecek yoksa müdahalenin meni davası ile mi? Bu davalarda görevli mahkeme neresi olacak?

2-ÜK ile kurulmuş olan kira akdinin durumu nedir? Kira bedellerini öderse sanırım tahiye edemeyeceğiz. Ayrıca içerde 5 aylık depozito alacağı varmış. Müvekkil çıkart diyor. Çıkartabilir miyiz?