Mesajı Okuyun
Old 18-07-2010, 04:23   #1
Konuk

Varsayılan Kızımı Babasına Vermek Zorundayım

İyi Günler,

2007 haziran ayında evlendik, 2008 şubat ayında kızımız doğdu. İlişkimizdeki yoğun sorunlar ve ailevi meseleler yüzünden 2009 haziran ayında boşanma davası açıldı; anlaşmalı boşanmadan, çekişmeli boşanmaya döndü. 2010 mayıs ayında boşanma gerçekleşti.
Kızımın babası velayeti istiyordu, ancak bana verildi, ayda iki kere iki gün ( bir gece onda kalma şartıyla) çocukla şahsi ilişkisi temin edildi.
İkimiz ayrı şehirlerde yaşıyoruz. ( kara yoluyla aramızda 14 saat ) Kızımın babası on beş günde bir gelip kızımı alıp, sonra geri getiriyor.
Gene mahkemede; her yılın ağustos ayında bir ay boyunca kızımın babasının yanında kesintisiz olarak kalacağı kararı çıktı.
Ancak kızım henüz iki buçuk yaşında; dört hafta boyunca anneyi görmeden yaşaması psikolojik olarak doğru değil; ciddi sorunlara yol açıyor. Bunu kızımla gittiğim pedagogtan da teyit ettirdim ve eski eşime bunu söyledim.
Kızımı bu süreçte en azından haftada bir gün görmek istediğimi söyledim, kabul etmedi göstermeyeceğini söyledi.
Ağustos ayı başında kızımı babasına teslim etmek zorundayım, ancak bunun kızımda yaratacağı sorunları mahkeme ön görmüyor, bu konuda ne yapabilirim?Teşekkür ederim.