Mesajı Okuyun
Old 14-07-2010, 14:17   #3
hciyiltepe

Varsayılan SuÇlu SuÇsuz

Sayın Aladağ, Bu konuyu açmamın amacı o ya da bu suçludur demek değil Baro Yönetim kurullarınında bu konuda bir sorumluluğunun olup olmadığını tartışmaya açmaktır... Baro yönetim kurullarında görev alan saygıdeğer meslektaşlarımızı kırmak asla maksadım dahilinde bulunmamaktadır... Konuyu daha dikkat çekici kılmak içinde başlık ve içeriği bu şekilde yaptım... (Cevabınıza istinaden şunu da ekleyeyim bende bir işçi avukat değilim ancak bu konuda sıkıntı gördüğüm ve meslektaşlarımın zorluklarını bildiğim için bu konuya değindim.)

Zira kendini savunamayan işçi avukatlar suçludur demek te sanırım çok doğru olmayacaktır.... böyle bir yorum tüm sendika ve meslek örgütlerini anlamsızlaştıracaktır... O zaman....

Muhasebeciler odası da kalksın, her muhasebeci kendini savunsun...
Sendikalarda kalksın her işçi memur kendini savunsun...
Yine baroların görevi sadece aidat almak mıdır? Bu konularda çalışma yapmak baroları ilgilendirmez mi?
Ya da baroların görevi sadece işveren avukatları savunmak mıdır...
Baro yönetim kurullarında görev almanın amacı meslektaşları korumak, meslektaşların sorunlarına çözüm bulmaya aday olmak değil midir?
Barolar meslektaşlarının sorunlarına çözüm bulmayacaklarsa, bu konularda çalışma yapmayacaklarsa, HER AVUKAT KENDİNİ SAVUNACAK VE BAROLARDAN DESTEK ALMAYACAKSA BAROLARA NE GEREK VAR?

Affınıza sığınarak saygılarımı sunuyorum..