Mesajı Okuyun
Old 10-07-2010, 09:49   #1
Konuk

Varsayılan mal paylasımında anlasmazlık

merhaba esimle yaklasık 1,5 yıl suren bir evliligimiz var fakat evliligimizin ilk aylarından beri anlasamıyoruz. anlasmalı bosanmaya karar verdik fakat mal paylasımında anlasamadık. esimdem beni magdur etmemesini istedigim halde o anladıgım kadarıyla sırf bosanmayı engellemek amacıyla ufak tefek seylerden problem cıkarıyor benimse artık cekecek gucum yok. en son tartısmamızda anlasmalı bosanmaya yanasmayacagını boylece beni sıkıntıya sokacagını, ugrastıracagını belirten tehditler savurdu. evliligimiz fiilen bitti ama hala aynı evdeyiz ve bu beni cok rahatsız ediyor. ben evliligimdeki bu sorunlar ve aldıgımız bosanma kararı neticesinde baska bir eve cıksam bu benim bosanma surecimi olumsuz etkiler mi? evi terk etti gibi gosterebilir mi esim? ayrıca eger anlasmalıya daha once dedigi gibi yanasmayıp benim cekişmeli bosanma davası acmamın sırf davayı ben actım diye benim acımdan olumsuz bir sonucu olur mu? dusununce sacma geliyor ama etraftan bu tarz seyler duyuyorum o yuzden merak ettim. yardım nafakası, iştirak nafakası nedir? bir kaç yerde okudum ama tam olarak içerigini bilemiyorum. son olarak da eger ayrı ev tutup cekişmeli bosanma davası acarsam, dava surecince yeni tuttugum evin kirasını vs tedbir nafakası baslıgı altında talep edebilir miyim?