Mesajı Okuyun
Old 05-07-2010, 14:21   #1
Konuk

Varsayılan Annenin kızı üstüne aldığı ev/ boşanma kararının temyizi

Merhabalar, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

annem babamdan bu yıl(mart 2010) boşandı, babam bu esnada uyuşturucu ticareti yapan örgüte üye olmak iddiasıyla tutuklu olarak yargılanıyordu, tutukluluk süresi yaklaşık 2 yıl sürdü şu anda hüküm verildi ve temyiz yolu açık bırakılarak serbest bırakıldı. babam hapishaneye gelen boşanma ilamına itiraz dilekçesi vermiş, ancak harcını ödeyemediği için itiraz davası açılmamış hakimde harcın ödenmesini bekleme kararı vermiş eğer yanlış aktarmıyorsam. annemle babam yaklaşık 4- 5 senedir aynı evde fakat ayrı odalarda birbirlerinden nefret ederek yaşadılar, babam anlaşıldığı üzere esrar ve kumar bağımlılığı olan ve sigortalı herhangi bir işte çalışmamış, kahvecilik vb. gibi yılın 6 -8 ayını kapsayan dönemlerde çalışmış uzun süreli ve maaşlı herhangi bir işi olmayan biri. şu anda da herhangi bir sigorta güvencesi yok. annem fabrika işçisi olarak çalışmış, emekli olmuş ve şu anda emekli aylığı da alıyor. annemin boşanmadan önce tapusu kendi üstüne bir dairesi vardı, babam hapse girmeden önce o ev boşaltılıp kiraya çıkıldı ve satışa konuldu, hapisteyken de satış gerçekleşti. şimdi o evin satışından elde edilen miktar ve çekilen kredi ile yeni bir ev aldık ve onu da annem benim, yani kızının üstüne yaptı. ben öğretmen olarak çalışıyorum ve düzenli maaşım var.babam barodan avukat talep etti ve adli yardım talebiyle beraber itiraz da bulunacak, bu durumda babam davaya itiraz ettiğinde bizi nasıl bir gelişme bekliyor, uzman görüşlerinizi almak bizim için çok önemli. tekrar teşekür ederim.