Mesajı Okuyun
Old 23-06-2010, 12:04   #3
Av. İbrahim YİĞİT

Alıntı:
Yazan Hades
Sayın yeshilim,
Yardımcı olacağı kanaatiyle:
http://www.turkhukuksitesi.com/showp...43&postcount=4

Saygılarımla...

Üstad çok özür diliyorum. Ben konuyu yanlış aksettim galiba. Gönderilen idari para cezası içeriğine sahip ama tam olarak öyle değil. SGK'dan daha önce gönderilen idari para cezalarına baktım şimdi, zarfı üzerinde idari para cezası yazmakta ve arka sayfasında dayanak kanun maddeleri ve yasal yollar gösterilmekte.
Somut olayda ise müvekkile gelen sadece bir paragraflık bir yazı ve zarfı üzerinde belge isteme ibaresi mevcut. Yazı içeriğinde de ".... Rehberlik ve Teftiş ..... düzenlenen ..... tarih ve .... sayılı rapora istinaden ihale konusu iş için kurumumuza yeterli işçilik bildirilmemesi nedeniyle hesaplanan ......... tl sigorta primi ve ..........tl gecikme zammı olmak üzere toplam ......... fark işçilik borcunuzu tebligatın alındığı tarihten itibaren 1 (bir) ay içinde ödenmesi, aksiz takdirde 5510 sayılı kanunun 88. maddesine göre işlem yapılacağı hususu....." diyor. Yani anladığım kadarı ile bu bir idari para cezası değil. Ancak bugün 30. gün olmakla ve kuruma 15 gün içinde itirazda bulunulmamış olmakla ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımınızı talep ediyorum..