Mesajı Okuyun
Old 09-06-2010, 12:48   #1
Av. Merve

Acil Ödeme taahhüdünde kabul edilenden daha az para alarak dosyayı kapatan icra memuru hk.

Sayın meslektaşlarım,

Yaklaşık 1 sene önce yapmış olduğum haciz ve tahliye talepli kira alacağına ilişkin takipte borçlu hiç itiraz etmedi. daha sonra ödeme taahhüdünde bulundu fakat bunu da yerine getirmeyince icra ceza mah. dava açtık. dava evrakı borçluya ulaşınca borçlu bir an evvel borcunu ödemek için dün icra dairesine gidiyor ve dosya içerisinde hesap özetimiz de olmasına rağmen, üstelik taahhütte bulunduğu miktardan daha az bir miktar para tahsilatı yapılarak dosya kapatılıyor. Ceza davamız da düşüyor. Neden böyle yaptıklarına ilişkin açıklamalarında ise, avukatlık ücretinin fazla hesaplanmış olduğu (bir senelik kira alacağı tutarında nispi av. üc. icra programı kendisi hesaplıyor)
Ben icra dairesi işlemini şikayet yoluna gitmeyi düşündüm ancak yine de böyle bir durum ile karşılaşan meslektaşlarım varsa ne şekilde hareket ettiklerini ya da bu yönde yargıtay içtihatlarını ve fikirlerini öğrenmek istedim.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler, herkese iyi çalışmalar...