Mesajı Okuyun
Old 08-06-2010, 23:10   #1
Konuk

Varsayılan Eşim evi terk etti. evin yarısı üzerime çalışmıyorum mağdurum ne yapmalıyım?

Merhabalar. ben 52 yaşında bir bayanım.2001 yılında ikinci evliliğimi şu anki eşimle yaptım. Evliliğimizin ikinci yılında eşim kendi isteğiyle, üzerine kayıtlı olan evin yarısını bana satarak ev ikimizin ortak evi oldu. Fakat daha sonra pişman olup geri istedi. Ben buna razı olmadığım için sekiz yıldır bana kötü muamele ediyor. Özellikle son üç yıldır eşimin dengesiz ve saldırgan tavırları nedeniyle şiddetli geçimsizlik yaşıyoruz. Sürekli beni evden kovuyor, fakat gidecek başka bir yerim olmadığı için eşimin kötü davranışlarını sineye çekmek zorundayım. Eşim boşanmak istiyor, ben de istiyorum fakat evin yarısını ona vermediğim sürece dava açmayacağını ve benden boşanmayacağını söylüyor. İki hafta önce eşim evi terketti, ben ev hanımıyım ve maddi gelirim olmadığı için mağdur durumdayım. Eşimin görünürde herhangi bir işi yok, geçici işlerde çalıyor ve şu an nerede kaldığını bilmiyorum. Bana ne tavsiye edersiniz ve eşimin evi terkkettiğini nasıl ispatlayabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevaplarınızı bekliyorum