Mesajı Okuyun
Old 04-06-2010, 10:04   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
benim demek istediğim şuydu sayın avukat hanım,Örnek : Eşimin düğünden önce borçları varmış,bana evlendikten sonra söyledi ve altınlarımı bozdurdu,annesine ve kardeşlerine para verdi,ben bu iddiayı yazdıktan sonra bu iddiama cevap gelmemişti,ama şimdi aynı iddiayı yalanlayıp asıl onun borçları vardı diyorlar işte bunun gibi bir çok önceden yanıtlanmayan iddiaya ek iddialar öne sürüyorlar,eski konularla ilgili,yeni gelişmeler değil yani .

Sayın Katılımcı,

Çok önceden yanıtlanmayan iddialara belirttiğiniz biçimde yeni cevap verilmesi inkar edilen vakıanın aslında ne şekilde olduğunu beyan eden açıklayıcı tutumdur. Eski konularla ilgili gelişmeler elbette ileri sürülebilecektir.

Daha önce verilmiş bir cevabın, aksi yönünde veya bu defa farklı bir hukuki olayla cevap verilmiş ise de hangisinin gerçek ve inandırıcı olduğunu taktir edecek olan mahkemedir. Tüm deliller birlikte değerlendirilecektir.

-Genel çerçevede-, evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebi ile açılan boşanma davalarında iddia ve savunmanın genişletilmesi söz konusu değildir. Öte yandan tazminat talepleri yargılama bitene kadar, dava açılış tarihinden önceki olaylara dolayısıyla boşanma gerekçelerine bağlı olarak mahkemeye sunulabilecektir.

Davanızın takibinde profesyonel desteği doğrudan alınız.

Saygılar.