Mesajı Okuyun
Old 13-05-2010, 09:30   #1
Konuk

Varsayılan boşanma ve velayet

merabalar 30 yaşındayim ve öğretmenim 8 yıllık evliyim 6 yaşında bir kızım var.eşimle problemlerimiz 1 yıldır devam etmekte ve boşanmanın eşiğindeyiz.eşim boşanma davası açacağını ve aynı zamanda velayet davası da açacağını kızımı alacağını ve sonuna kadar uğraşacağını söylüyor...bunu duymak bile bir anne olarak beni nasıl yıpratıyor anlatamam.böyle bişey yapabilirmi acaba gerçekten.
eşimin borçları varmış(sonradan öğrendim bana söylemedi)bu borcu nasıl yaptığı hakkında bi bilgim yok.hem çevresinden para almış hem bankalardan kredi çekmiş.bi de ben onun adına kredi çektim tabi bu kredi benim adıma olduğu için ben ödemek zorunda kalıyorum çünkü o ödemiyor.maaşı borçlrına gittiği için eve hiç bir şekilde katkısı yok.ekim ayında 5 aylığına üniversite kapsamında yurt dışına gitti giderken arabayı sattı benden habersiz.bu 5 aylık süre içinde hiç bir şekilde maddi yardımı olmadı.kira ,krediler,faturlar hepsini bana yıktı.hatta cep telefonu faturası yüzünden eve icra geldi.iş yerinde itibarını sıfırladı.bunlara rağmen bi kez bile ne beni ne kızını aramadı yurt dışından.böylelikle ona olan sevgim ve saygım kalmadı.Evde tartışma yaşadığımızda sen susacaksın diyerek üzerime beni dövmeye yürüyor.ve tüm bunlardan sonra kızımı alacam senden diyor.ne yapmam gerektiğini artık bilemiyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar