Mesajı Okuyun
Old 02-05-2010, 12:29   #3
AVUKAT ŞÜKRAN

Alıntı:
Yazan Executive Director
Avukat Hanım, anlaşılan şu ki; teminatı yatırmış ancak pey sürmemişsiniz. Bir başka (teminatını yatırıp da) ihale iştirakçisinin sürdüğü miktara ihale yapılmış.

Buradaki sıfatınız nedir? Kim vekilisiniz? Alacaklı vekili mi? Yoksa ihale iştirakçisi vekili mi?
520.000,00.TL ye ihale yapılmış ve ihale bedelinin yatırılmayacağını ve ihalenin fesholunacağını söylüyorsunuz o zaman ihalenin feshi davası açmanıza ne gerek var? İhale 520.000,00.TL ye yapılmış. Siz bu miktarı geçemediğinize göre şayet alıcı parayı yatırırsa yine ihalenin feshi davası açmanıza ne gerek var? Hangi zararınız oluşmuştur? Hangi menfaatiniz muhtel olmuştur? Peki sırf birisi yüksek pey sürdüğü için pey süremediğiniz mazereti ihale iştirakçisi olmak için geçerli bir mazeret olsaydı o zaman da sui niyet sahiplerine (sizi tenzih ederim) ihalenin feshini talep etme imkanı tanınmış olmaz mıydı?
İlk bakışta aklıma gelenler bunlar oldu. İyi çalışmalar.

ihaleye iştirakçisi vekiliyim.İlk pey süren 30.000 TL pey sürmüştür.(Taşınmaz malda hak sahibidir) 2.pey süren 520.000 TL pey sürmüştür.(ihale iştirakçisidir)Pey sürenler akrabadır.Danışııklı olarak ihaleye katıldıklarını düşünmekteyim.İki pey arasında 0 saniye zaman aralığı olduğu için pey süremedim. (Ayrıca sürülen peyin altında pey sürülemeyeceğini bildiğimden ve 520.000 TL'nin üstüne çıkma yetkim olmadığından ) 520.000 TL pey süren ihale bedelini yatırmadığında 30.000 TL pey sürene teklif götürülecek ve böylelikle ihale ucuza kapatılmış olacaktır.Eğer iki pey arasında pey sürebilmiş olsa idim 520.000 TL yatırılmadığında benim ihaleyi alma durumum söz konusu olacaktı.