Mesajı Okuyun
Old 17-04-2010, 15:20   #2
Avukat Ali TÜRKER

Alıntı:
Yazan eser_29
Değerli meslektaş büyüklerim, kurmuş olduğum dernği üye kaydını uzunca bir süredir yapamadığından ve dolayısı ile faaliyetine devam edemediğinden fesih etmek istiyorum. Yalnız fesih davasında husumeti kime yönlendireceğimi bilmiyorum. ... Valiliği (Dernekler Masası) şeklinde mi belirtmeliyim yahut farklı bir tarafa mı yöneltmeliyim tam emin değilim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Uygulamaya hakim değilim.

Değerli meslektaşım, derneğinizin tüzüğünde feshin koşulları belirtilmiş olmalıdır. Derneğin feshi için illaki dava açmak gerekmez. Tüzüğünüzde fesih için genel kurulca alınan kararın da yeterli olacağı ve esasları belirtilmiş olmalıdır. Dernek genel kurulunu fesih gündemi ile olağan ya da olağan üstü toplantıya çağırıp tüzükte belirtilen oranlarda sağlanacak fesih yönünde üye oyları ile istediğiniz gibi feshedebilirsiniz.
Bu konuda, Emniyet İl Müdürlüklerinde dernekler masasından da yardım alabilirsiniz. Gayet basit uygulamalar. Sizin de belirttiğiniz gibi sadece tecrübe lazım. Gündem oluşturup usulünce kayıtlı üyelere ilan edip toplantınızı gündemle yapıp fesih kararı alıp dernekler masası siciline feshi kaydettirip oraca belirtilecek yönergeleri izleyerek feshi sağlayabilirsiniz. Katkısı olması dileğimle, İyi çalışmalar...