Mesajı Okuyun
Old 15-04-2010, 22:34   #1
Konuk

Varsayılan BELÇİKA'da verilen ve orada kesinleşmiş boşanma kararını aldım İTİRAZ edebilir miyim?

Merhaba KAHDEM ÜYELERİ
öncelikle yaptığınız bu iyiliklerden dolayı hepinize tesekkürler
Ben 2008 yılında Belçikada yaşayan,çifte (Türk-Belçika) vatandaş olan biriyle evlendim.Eşiminde benimde bu ikinci evliliğimiz.Evliliğimizin 3cü ayında eşimin ilk karısı ortaya çıktı, eşim ilk karısına döndü ve bana Belçikada boşanma davası açmış Gerekçe olarakta: benim onunla yurtdışında oturum izni için evlendiğimi sadece 1hafta beraber olduğumuzu ve 1senedir ayrı yaşadığımızı iddia etmiş Bu davaya itiraz dilekçemi yeminli tercüman tarafından yapılan fransızca tercümesiyle birlikte yolladım Fakat ocak ayında Belcikada boşanmışız 5Subatta karar kesinleşmis 08/04/2010da bana Belçika mahkemesinin boşanma kararı bana tebliğ edildi
ben yurt dışı için formalite evlenmedim eşimle hala internette konuşuyoruz bunu evlilik sözleşmesi yapmadığım için alım satımlarda imzam gerektiği için mecburen Belçikada boşanmak zorunda kaldığını Türkiyede boşanmayacağını söylüyor
Sorum Şu:Ben Belçikaya hiç gitmedim Boşanma davasınada vizem olmadığı ve maddi olanaklarım elvermediğinden dolayı katılamadım Maddi olanaksızlıklar yüzündende orada beni temsil edecek avukatta tutamadım Şimdi gelen boşanma kararıyla Belçikaya formalite evliliği ile gitmeye çalışan kadınmışım konumuna sokuldum Oysaki eşimin arkadaşlık sitelerine (resimli olarak) üyelikleri, eski eşinle beraber yaşadıklarını, aslında benim iyi bir eş olduğumu sadece imzam gerektiği ve bende orda olmadığımdan dolayı boşanmak zorunda kaldığını benden kaynaklanan herhangi bir sorun olmadığını eşimle yaptığımız telefon mesajları ve internetteki yazışmalarımızdan ispatlayacak durumdayım
Türkiyede olsaydı elimdeki kanıtlarla davayı sanırım düşürebilirdim Ama gelin görünki dava Belçikada görüldü gidemedim kendimi temsil ettiremedimde Gönderdiğim itiraz dilekçemden bahsedilmiyor kaile alındımı alınmadımı bilmiyorumda Şimdi bu dava kararınada itiraz etmek istiyorum
Belçikada kesinleşmiş boşanma kararına itiraz edebilirmiyim? Eğer edebiliyorsam bunu kaç gün içinde yapmaliyim? ve hukiki olarak nasıl bir yol izlemeliyim Çünkü boşanmakta istemiyorum ben suçlu değilim formalite evlilikte yapmadım
Yardım ederseniz sevinirim
Şimdiden her şey için teşekkür ederim iyiki varsınız