Mesajı Okuyun
Old 13-04-2010, 21:21   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
1- Ses kayıtları mahkemede delil teşkil edermi ?

Ses ve görüntü kaydı ilgilinin rızası olmadan yapıldığında suç sayılmaktadır.Bu nedenle bu yönde delil sunulduğunda suç duyurusunda bulunabilir ve hukuka aykırı elde edilmiş delilin dosyadan çıkartılmasını talep edebilirsiniz.

Alıntı:
2- Kızının şahitliği mahkemede delil teşkil edermi. Çünkü kızını kullanıyor.

Tanık beyanları elbette delil olarak değerlendirileir.Fakat karara katkısı hakim kaatine göre olacaktır.

Alıntı:
3- İki ay sonra doğacak bir bebeğim olduğu için aile ortamında yetişmesini istediğimden boşanmayı istemiyorum. O nun kusurlu olduğunu nasıl kanıtlayabilirim.

Eşinizin boşanma davasında haklı olmadığını,asıl kusurun karşı tarafta olduğunu her türlü delille kanıtlayabilirsiniz.Eşinizin uyguladığı şiddete ilişkin raporlar kusura ilişkin çok önemli kanıtlardır.

Alıntı:
4- Boşanma davasını kendisi açtı. İddialarını cevapladık . Ayrıca evlilik öncesi aldığım krediyi maaş kartım kendisinde olduğu için ödeyemedim temettüye düştü ve maaşım hacizli. Şu an geçim olarak zorlanmaktayım. Doğum hazırlığı ve masrafları da var. Ama kendisi hiç ilgilenmiyor. Tedbir nafakasını alabilirmiyim doğum öncesinde . . .

Belirttiğiniz durumu kanıtları ile birlikte hakime bildirmeniz ve nafakaya ihtiyacınız olduğunu açıklıkla anlatmanız gereklidir.Dava sırasında hakim gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

Sn.Katılımcı

KAHDEM alanında bir avukattan hukuki destek almadan dava nasıl yürütülebilir şeklinde bir rehberlik yapmamaktayız.Niyet ve amacımız adalete ulaşmada bir avukatın desteğinden yararlanmanızı kolaylaştırmaktır.

Bu nedenle diğer tüm sorularınızı doğrudan bir avukattan hukuki destek alarak karşılamanızı öneriyoruz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.