Mesajı Okuyun
Old 13-04-2010, 11:23   #1
yyyasemin

Varsayılan Devir alınacak olan AVM için bilgi desteği bekliyorum

Firma, yap işlet devret modeliyle belediyeye ait yerde alışveriş merkezi açmıştır. İşletme 25 yıllığına kıraladıgı yerin inşaatı için bankalardan kredi çekmiş, ipotek yapmış,borç almış v.s, işlerin istenildigi gibi gitmediğini ve borç içinde kaldıkları anda firma başka isimle bir firma kurmus ve bu sekılde borcluları oyalamıstır. Şimdi benim istediğim yardım şu : biz bu AVM yi satın alıcaz ve borclarını odeyecegız. Fakat işletmenin okadar cok kısıye borcu varki biz daha sonradan bir borcun cıkmasından cekınıyoruz. Benim alanım dısı bir konu ama benden yardım istendigi için elimden geleni yapmaya calısıyorum. Sözleşme hazırlarken nasıl bir yol izlememi önerirsiniz ( gözümden kacan birsey olmasın istiyorum ) Borclar için nasıl bir madde koyabılırım? firmanın haklarını satın alırken borclarını satın almıyoruz fakat alacaklı muhatap olarak mutlaka yeni sahibi bulacaktır. Biz biz borclu degılız aramızda anlasma var veyahutta borcu odemek zoruda kalıp rücu etmek istemiyoruz. Umarım anlatmak istedigimi kelimelere dökebilmişimdir.
Siz meslektaşlarımdan özelliklede bu konuda engin deneyimi olan üstadlarımın fikir ve önerileri benim için çok değerli olacaktır.
Saygılarımla
Av. Yasemin GÜLLÜOĞLU (L.L.M)
Sağlık Hukuku Uzmanı