Mesajı Okuyun
Old 27-03-2010, 04:16   #3
Avukat Ali TÜRKER

Evet maalesef böyle meslektaşlarımız da var. Zaman zaman uygulamalarına şahit olduğumuz bu kişiler ile aynı mesleği yapıyor olmanın stresini, acısını yaşıyorum. Ben meslektaşıma elimden geldiğince daima destek olurum, tanımasam da böyledir. Ama kötüye asla sahip çıkmam ve yanlış yapıyorsa korumadığım gibi hakettiğini bulmasına yardımcı olurum. Velevki bela arıyor olsun. O bela ile tanışmasına da yardımcı olurum. Haksızlık yanlış. Hukuk insanlarının haksızlık yapması ise çok yanlış ve iğrenç. Kasten ve çıkar için mesleği kirletenlere acımamak lazım. Hak ettikleri cezayı almaları için mücadele etmek gerek. Biz avukat olmadan önce hukukçuyuz. Hak ve adalet için çalışmak üzere eğitim aldık. Hakkı hukuku bunun için öğrendik. Ardından hadi bakalım stajını da yaptın, et yeminini, avukat olarak hak ve adalete muhtaç olanlara yardım et denildi. Edilen yemin, kutsal saydığımız değerle üzerine oldu. Namusumuz, şerefimiz üzerine and içtik. Bu kıymetli sayın meslektaşım. Anlamını bilen için kıymetli. Anlamını önemsemeyenler içinse daha çok paradan başka anlam ifade etmiyor. Siz üzülmeye devam edin. Çok üzülün lütfen. İnsan olmaya devam edin. Sizi diğerlerinden ayıran da bu işte. Çok kazanıp hırsla tüketen haksız da olsa kirli kazançta olsa farketmez diye düşünüp yoluna devam eden o kişiler mutlu değiller. Olamıyorlar. Siz üzülseniz de eminim mutlusunuz. Çünkü insansınız. Oysa birileri sadece benziyor ama o değerlerden uzak ve sizin gibi değil. Sonucunun iyi olması dileklerimle, paylaşımınız için teşekkür ediyorum. Selam ve saygılar...