Konu: boşanma
Mesajı Okuyun
Old 26-03-2010, 13:09   #4
Konuk

Acil tazminat

Merhabalar; öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.Davalı taraf olarak eşimin %100 kusurlu olduğunu mahkemede delillerimle ispat ettim.boşanma davam red edildiği taktirde eşim 3 yıllık süreyi bekleyecek ve tekrar boşanma davası açacak.bu arada dava tarihinden itibaren tek krş.nafaka ödemedi.hakime beyan ettim.Hakim direk çalıştığı iş yerine yazı yazdı.(maaşından nafaka miktarının kesilmesi için) ama mahkemeye gelen yazıda orada çalışmıyor istifa etti cevabı geldi oysa hala çalışıyor(Mali müşavir olarak) ama ssk lı çalışmadığı için ispat edemiyorum(bağkura da kaydı yok).SSK müfettişi yollasam çalışmıyor diyecekler.kısacası çok zor durumdayım ama ne nafakasını ödüyor nede boşanma gerçkekleştiği taktirde talep ettiğim tazminatıda ödemeyeceğini söylüyor.üzerine kayıtlı malı mülkü de yok.benden kurtulana kadar kendini müşkül göstereceğini ve tek krş ödemeden beni hayatından çıkaracağını söylüyor.(Başka bir kadın yüzünden)Kısacası sorum
1-3 yıllık sürenin bitiminde boşanma kararı verildiği an tazminatımı ödemeden beni boşayabilir mi?
2-talep ettiğim tazminatın % kaçı bana ödenir?
3- boşanmak istemiyorum(4 yasında kızım var)davanın uzaması için yada boşanmamak için ne yapmalıyım.(çünkü eşimin hayatına giren kadın basit bir kadın ve birgün ondan bıkıp tekrar yuvamıza döneceğine inanıyorum.çünkü bunca şeyi o kadının azına bakarak yaptı.)

çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...