Mesajı Okuyun
Old 25-03-2010, 23:53   #3
umutlaw

Tesekkurler, Sayin Meslektaslarim inanin olayin icine girdikce panige kapiliyorum bu ne anlayamadim bir kisi 100 sirket acmis her biri her yilin sonunda tasfie edilmis ayni adreste yenisi acilmis orada calisan iscilerede surekli sozlesmelerid egistirilmis ustelik sirketin yasal olarak subesi olmadigi halde is sozlesmelerinde baska bir adreste calisiyorlar gibi yazmislar! Isin icinden cikamadim, yani kimse yokmu hani bunlari denetleyen nasil olur bir kisi bu kadar sirket acip kapatiyor denetleyen yok mu?
Peki tek kasede iki limited sirketi adi yazilmis ancak tel vergi numarsi yazilmis boyle bir sey mumkun mu?
Kasede iki sirket ismi var ancak diger sirketin varligindan bile supheliyim cunku sadece adi var ancak hic bir yerde kaydi yok ancak ikinci sirket faal gozukuyor.
Benim birde anlayamadig bir husus var bunlar her sene baska bir sirket kurmuslar ve tabi yeni sozlesmeler yapmislar ve daha sonra bu sozlesmeleri iptal etmisler yenisini yapmislar sozlesmelerin ustundede BELIRLI SÜRELI SOZLESME diye yazmislar bunlar birileri mahkemeye giderse ne oldugunu dusunemiyormu?
Birde bunlar her sozlesme bitimi doneminde iscilerden birer ibraname aldi peki bu durumda dava dilekcesinde 4 yili katmak mumkun mu?
yani bu isin puf nuktasimi var ben cozemiyorum Yardimlarinizi dilerim!