Mesajı Okuyun
Old 24-03-2010, 00:43   #4
Konuk

öncelikle çok teşekkür ederim...eşimden şiddet gördügümde hastanelik oldum ve ordan rapor verdiler eşimde raporu yırttı ve daha sonradan aynı hastaneden o raporu çıkartabilecegimi ögrendim ve o raporla adliyeye başvurarak 4320 maddeyi uyguladılar normalinde o madde daha devam ediyor mayısa kadar.ancak 3 ay evi geçindirebildim.nafaka talebinde bulundum dedigim gibi 6 aylık nafaka kararı verdi hakim o kararla icraya başvurdum ama eşimin nerde oldugu bilemedigimiz için bir kaç yere tebligat yollandı geriye döndü halbuki eşimin emekli maaşı olmasına ragmen neden maaşından kesilmiyor anlamadım yani beceremedim.günlerce adliyeye gitmeme ragmen 10 gün sonra gel diyorlar gidiyorum geriye geldi 15 gün sonra gel bi türlü olmadı.yani anlayacagınız evi geçindiremedim çünkü eşim bi yandanda elektrigi dogalgazı suyu kestiriyor bide onların abonelikleriyle ugraşıyordum ve küpeme varana kadar sattım baroya gittim fakirlik ilmuhaberi kimlik fot. ve ikametgah istedi yanlız oturdugumuz ev benim üstüme oldugu için fakirlik ilmuhaberini vermedi...ailemin durumu iyi degil ve bana yakın oturmuyorlar.işte çaresizligim bu yüzden hiçbirşey yapamıyorum aglamaktan başka.ilk eşimden 10 yıldır nafakada almıyorum çünkü çalışmıyorum diyor.hiçbir gelirim yok üstüme ev var diye elim kolum baglanıyor bu evide şimdiki eşim almıştı.birde benim merak ettigim bişey var hakim evden uzaklaştırma kararı verdikten sonra eşimin elektrigi suyu vs. kestirmesi normalmidir yapma hakkı varmıdır yada sadece kusur olarak mı nitelendirilir bilmiyorum...ilginiz için çok teşekkür ederim saygılarımla ...