Mesajı Okuyun
Old 22-03-2010, 02:29   #1
Konuk

Varsayılan ikinci evliliğim çocuğumla tutsak gibi yaşıyoruz, hiç şahidim yok ne yapabilirim?

merhaba ben yaklaşık 13 ay önce kendimden 35 yaş büyük bir beyle evlendim.bu benim 2.evliligim ve 11 yaşında bir çocugum var.evliligim aşk evliligi degildi eşim devamlı çocugumu öne atarak bu evlilige beni ikna etti.hep hayalimde çocugumu dershaneye yollamak ayrı odasının olması gelecegini saglamak vs...eşimde her seferinde bunlarla bana geldi kendisini 3 yıldır tanıyordum ama hep abi dedim benim ailem bile abi diyordu herneyse evlendik.evlilik degil bir kabus sanki.. daha evliligimin ilk günlerinde sorunlar başladı çocugumu istemedi beni rahmetli eşi gibi olmamı istedi devamlı ne yapsam ilk eşiyle kıyasladı onun kıyafetlerini bana giydirdi.ne yapsam rahmetli böyle yapardı sen neden öyle yapmıyorsun kendisi emekli astsubay 24 saat evde herşeye karışıyor oturmama kalkmama tv.izlememe ben komşuyla tanıştım kavga çıktı evde ailemle görüşmem yasak komşuların gelmesi benim gitmem yasak çocugun arkadaşlarının gelmesi benim dışarı çıkmam,okula gitmem toplantıya katılmam herşey yasak yani evlilik bumudur 1 yıldır hergün konuşuyorum kendisiyle gülüp geçiyor her hafta hastanede,acildeyiz bütün dr.bana sakinleştirici depreksiyon,uyku hapları veriyorlar hiçbirşeye üzülmeyecen stres yapmayacan diyorlar eşimde gene gülüyor.çok bunaldım nefes alamıyorum çocugum bile intahara kalkışıyor çocugumu kaybediyorum çocugum bile piskolojik tedavi görüyor dr.un dedigi çocugu o evden uzaklaştır diyor.babası daha yeni evlendigi için almadı ne yapacagımı şaşırdım.ölmeyi düşünüyorum ama kızıma biryer bulmadan olmaz diyorum.kafayı yemek üzereyim evde aglıyorum eşim oynuyor evde bana sıgıntı gel sıgıntı git demesinden usandım.akşama kadar işimi yemegimi herşeyimi yapıyorum ama yiyemiyorum yemegi burnumdan getiriyor.işte bak aç karnını ben doyuruyorum diyor bu laflar benim agrıma gidiyor.daha deli olmadın mı nasıl dayanıyorsun diyor.eşime evden uzaklaştırma aldım 6 ay ama onuda beceremedim hiçbir gelirim yok oda sagolsun gitmiş elektrik su dogalgaz aboneliklerini kapattırmış çok zor durumlara düştük 6 aylık nafaka baglandı bu seferde tebligatları almamış onuda beceremedim.şimdi eve geri geldi o yokken 1 kere bile hastalanmadım şimdi gene 3 günde 1 acildeyim midem sancıyor beynim çatlıyor,dizlerim tutmuyor çok kötü durumdayım ve ben daha 29 yaşındayım eşimden her türlü şiddet görüyorum.ama gidecek sıgınacak yerim yok annemgile gidemiyorum geri dönemiyorum...kadın sıgınma evinde 3 ay kalabiliyormuşum ama benim çocugum okuyor 3 ay orda 3 ay burda olursa bu çocuk okuyabilir mi?benim ne yapmam lazım hiç bilmiyorum eşim çok yalan konuşuyor avukat tutmuş beni çagırdı neden uzaklaştırma almışım diye sonra bana bi kagıt imzalamamı söylediler bende imzalamadım...evde avukatına yazdıgı öyküsünü gördüm şok oldum 100 tane madde yazmış içinden sadece 11 tanesi dogru oda evlenme tarihim eski eşimle ayrılma tarihim vs.neden diye soruyorum bu kadar yalanı nerden buldun ben bunların hiçbirini yapmadım istemedim diyorum oda hukukun
yüzde 80 i yalandır diyor öyle yazmam lazımdı dedi geçti.karşıma geçip gülüyor devamlı hadi boşanma davası aç diyor ben ne yapacagımı şaşırdım benim ne yapmam lazım lütfen bana yapabilecegim bişeyler söyleyin hırsla kalkıp zararla oturmak istemiyorum.ben ne yapabilirim nasıl bunları ispatlayabilirim eve kimseyi almıyor kapımın zilini bile bilmiyorum.yarın birgün boşanmada şahit lazım ama kimse yokki kimse görmüyor duymuyor başka kanıt olarak ne olabilir şimdiden teşekkür ediyorum saygılarımla...