Mesajı Okuyun
Old 18-03-2010, 22:25   #6
Konuk_kadının adı yok

Varsayılan Çaresizim.

Merhaba.Az önce arkadaşım olan eltimden öğrendimki eşime tebligat gelmiş evde olmadığı için bırakılmamış muhtarlığa gitmesi gerektiği yazılı bir not kapıya yapıştırılmış.Karar çıkalı 16 gün oldu,hala uzaklaştırmadan haberi yok.Bundan sonra kaç gün daha oyalayabilir beni?Tebligatın içeriğini muhtarda öğrenecekmi?Muhtar çok yakın arkadaşı,eline geçmemiş gibi daha fazla oyalayabilirlermi?Ben terbiyemden ve vicdanımdan(babası hastanede yatıyor şu an)polisle kapıya dayanmak hala istemiyorum sanırım başka çaremde yokEşim 16 yaşındaki oğlumu sık sık arayarak annenle konuşmalıyım diyor ben tehditlerini dinlememek için hayır diyorum babamlara gelemiyor en azından burda korkmuyorum.Onunla bu kararı konuşacağımız ilk anda yanımda bir şahit olsun istiyorum.Böyle bir hakkım varmı?Birde eğer telefonla konuşursam ses kaydını alsam (tehdit edileceğime adım kadar eminim)bunu delil kullanabirmiyim?Sn. Av. Habibe hanım ve diğer avukatlar bende hak kaybına uğramamak için en doğru yolun bir avukatla birlik olmak gerektiğini çok iyi biliyorum ama ben bu konudada çok kötü tecrübeleri olan örneğim.Karakol şikayetimin peşine düşmek,dava açmak için anlaştığım hemde kendi aile yakınım sayesinde bulduğum,Avukatımı her aradığımda..Örnek tel. konuşmamız:evde bir sürü kurşun var..verdiği cvp:sakın ellemeyin siz koydunuz denilebilir(başıma silah dayamıştı eşim ruhsatı yok) örnek tel:eşimin eski telefonunu aldım evden bir sürü otel gece klubü hepsi 5 yıldızlı yerler deniz yolu özel taksisi telefonları var ve kayıtlı mesjlardada ing. bir kelime anlamı evliyim ama müsaitim(eşimin cvbı:mail olarak gelmiş valla billa bilmiyormuş)..Avukatımın verdiği cvp:sizde yazmış olabilirsiniz denilebilir..eşim 4senedir kendi hattı borçtan kapandığı için kardeşimin adına olan hattı kullanıyor..verdiği cvp:dökümlerle ispat edemezsiniz kendi adına değil.Şiddete şahit olanlar sadece onun ailesi.ee Benmi şizofrenim.Değilim ama artık paronoyak oldum şüphesiz.Elim kolum bağlı.Ve sitede ilginç bulduğum bir durum..nafaka,tedbir nafakası,tahsili,eşimi aldattım yardım edin yazıları hem okunma hemde cvp rekorları kırıyor.Şiddet gören kadın sayısımı az..milletçe alıştık mı?kanun kural ortada yapabilecekler bu kadar mı?Şu an tüm maddi haklarımdan(eşimin herşeyi babasının üstüne),en insanı ihtiyaçlarımın bulunduğu evimden,arabamızdan,oğlum odasından,düzenimizden mağdur olan taraf benken mahrumuz..Ne benim gibi mağdureler neden bu konuya çözüm ışığı olabilecek yetkililer.Buda benim sitemimdir.