Mesajı Okuyun
Old 01-03-2010, 14:38   #1
Konuk

Varsayılan Davanın Rededilmesi

Size bir konu danışmak istiyorum. 2007 yılında evlendim, 2008 yılında oğlum doğdu, 2009 martında kocam evden ayrıldı, boşanma davası açıldı; ilk duruşma 2009 haziranında yapıldı.

Benim eşimden tazminat,nafaka,iştirak nafakası ve düğün ziynetleri talebim var. Eşim de oğlumun velayetini istiyor ve nafaka dahil hiçbirşey vermek istemiyor.

Şimdiye kadar dört duruşma oldu; ikimizin de şahitleri dinlendi. Ancak avukatım bu durumda davanın red edilebileceğini söyledi. Çok korktum.

Çünkü bizim iddiamız; eşimin bana ve oğlumuza kötü davrandığı ( herhangi bir rapor yok) ilgilenmediği,eve bakmadığı, beni aldattığı ( elimde mailler var ama kanıt olarak sayılmayacağını söyledi hakim). Karşı tarafın iddiası; benim evle ilgilenmediğim, eşimin ailesiyle görüşmediğim, oğlumu başkalarına bırakıp tatile gittiğim vs.

1- Bu durumda ne olur? İkimiz de boşanmak istiyorsak hakim davayı niye red eder?
2-Bir sonraki duruşma günü olarak 7 nisan olarak belirlendi, o tarihte karar çıkacağını düşünüyoruz. İki tarafın da şahitleri dinlendiğine göre hakim kararını hemen verir mi?
3-Eşimin şahitleri olur olmadık şeyler söylediler, ellerinde herhangi bir kanıt yok, geçerli sayılır mı?