Mesajı Okuyun
Old 28-02-2010, 20:29   #1
Konuk

Varsayılan Benim ve çocuğumun üzerine mal yapılması ve yeniden evlenildiğinde mal durumu?

bu sitede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
3 yıl önce açılmış boşanma davam 1 yıl önce hakimin kararı ile boşanmanın reddi ile sonuçlanmıştı.bunun sonucu olarak eşimde bende temyiz ettik.halen temyiz sonucu gelmedi.bu durumda anlaşmalı boşanmak istedim ben.2000 yılında alınmış bir evimiz var.ev benim üstüme.eşimde şimdi anlaşmalı boşanmak için şart koşuyor evin yarısını istiyorum dedi.sonrada bu evin yarısının 9 yaşındaki kızımızın üstüne yapılmasını ve 20 yaşına gelene kadar ne kendisinin nede benim müdahele edemiyeceğimiz şekilde olmasını istedi.ben evlenirsem eğer ; bu ev yeni eşime kalır kızına kalmazmış öyle söyledi.
benim sormak istediğim eşimin söylediği şekilde tapuda işlem yapılıp yapılamıyacağı ve gerçekten 20 yaşına gelene kadar bizim hiçbir müdahelede bulunmama hakkımız varmı?
- diğer sorum boşandıktan sonra ben evlenirsem gerçekten bu evde yeni eşimin hakkı olmaktamı.ben nasıl birşey hazırlamalıyımki bu evden sadece kızımın hakkı olsun.