Mesajı Okuyun
Old 22-02-2010, 14:33   #7
Konuk

Varsayılan şirket devri-boşanma

Merhaba,

Daha önce kardeşimin yaşadığı olayları aşağıdaki şekilde anlatmıştım. Vermiş olduğunuz yanıtlar için teşekkür ederim. Kardeşimin eşi boşanma davasını açtım dedi. Bizde boşanma davası ile ilgili tebligatın gelmesini bekliyoruz. Meğer kendisi boşanma davası açmamış bu arada, şirketteki %50 hissesinin tamamını başkasına geçirmiş. Kardeşime maddi ve manevi tazminat vermemek, için. Şirketi devir ettiği kişinin bu şirketi almaya gücü yok. Evinde bir tv sehpası bile olmayan biri. Hisselerin devrinden önce kardeşime senden boşanacağım, buaydan sonra ev kirasını ödemiyorum diye mesajlar atmıştı. Bana atmış olduğu mailler var. Onu pazartesi avukata vereceğim. Hakları ne ise ödeyeceğim diye. Bu arada kendine yeni sevgilisi ile ayrı bir ev açmış. Elektrik, su, kira kontratı herşey onun üzerine. Bu satışı iptal ettirebilir miyiz? 04 şubatta boşanma davası açacağına dair elimde mailleri var, 10 Ocakta yeni ev tutmuş. 15 Şubatta şirketi devretmiş. Bu satışı iptal şansımız var mı yoksa tüm bu yaptığı terbiyesizlikler onun yanına mı kalacak. Şirketi kardeşimden aldığı takılar ile kurmuştu.