Mesajı Okuyun
Old 21-02-2010, 20:54   #1
Avukat_A.K.

Varsayılan İki farklı veraset ilamı

Bir yıl önce açılan kıdem tazminatına ilişkin davanın devamında davalı ölüyor. Davacı vekiline veraset ilamını alması için yetki veriliyor. Ben de alıyorum. Ama kadının sadece yeğeni var ve tek mirasçısı o. Bu kişiyi davaya dahil ediyorum. Geçen hafta da duruşmaya girdim. Bu kimsenin vekili, bizim aldığımız veraset ilamından daha eski tarihli (arada 5 aylık bir süre farkı var) bir veraset ilamı sunmuş. Ve cevap dilekçesinde de, ölenin annesinin ilk eşinden 3 çocuğu daha var. Yani ölen davalının anne bir baba ayrı 3 kardeşi bir de ana bir baba bir kardeşinin çocuğu (yeğeni) (biz sadece bunu davaya dahil ettik) var. Onların da davaya dahil edilmeleri gerekiyor diyor. Hakim de bu beyana ve veraset ilamına karşı cevaplarımızı sunmamız maksadıyla 7 günlük süre verdi. Şimdi sorum şu ki, bu halde karşı tarafın veraset ilamının doğru olduğunu düşünmenize rağmen, aldığınız veraset ilamı yeni tarihli der ve veraset ilamının iptali ile yeniden veraset ilamı verilmesini talep etmek için kıdem t.na ilişkin davanın görüldüğü mahkemeden yetki mi talep edersiniz? Yoksa davanın uzamaması ve diğerinin doğru olduğunu düşündüğünüz için diğer 3 kişiyi de davaya dahil mi edersiniz? Ama bu da, kendi aldığımız veraset ilamının yanlış olduğunu kabullenmek anlamına gelmez mi? Kendimi sorumluluk altına sokmadan en doğru ve en az masraflı olanını yapmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler...

İyi akşamlar...

Saygılar...