Mesajı Okuyun
Old 19-02-2010, 20:51   #1
selcukalp

Varsayılan Fahri Trafik Müfettişince Kesilen Ceza

Sormak ve almak isteğidiğim hukuki yardım fahri trafik müfettişince düzenlenen ceza tutanağı

trafik kuralını ihlal ettiğim tarih tutanakta 11.01.2010 olarak gösterilmektedir.
ayrıca tutanakta aracımın plakası fiziksel özellikleri,ayrıca adım ve soyadımda bulunmaktadır.tutanak 25.01.2010 tarihinde düzenlenmiş ve 19.02.2010 tarihinde tarafımdan tebellüğ edildi.
merak ettiğim bu tarihler değerlendirildiğinde;

itiraza konu edilen ve itiraz edenin gıyabında düzenlenen tutanağın tescil plakasına göre düzenlendiği, tescil plakasına göre düzenlenecek tutanaklar için TRAFİK PARA CEZALARININ TAHSİLİNDE VE TAKİBİNDE UYGULANACAK ESAS VE USULLER İLE KULLANILACAK BELGELER HAKKINDA YÖNETMELİK' in ilgili hükümleri uyarınca 10/a-b maddeleri gereğince tebligat işlemine 7 iş günü içinde başlanması gerekeceği belirtilmiş olup;

İncelenen belgelerde tebligatın hangi tarihte başlatıldığına dair açıklık olmadığı, ancak itiraza konu trafik cezasının düzenlendiği tarih ile para cezası tebligatının düzenlendiği tarih arasında 7 günlük sürenin çoktan gecirilmiş olduğu anlaşılmış olup;

Bu Yönetmeliğe aykırı olduğu tespit edilen tebligatın aradan geçen süre içersinde varsa itiraz edenin haklılık gerekçelerini ortadan kaldıracak sürede yapıldığı nazara alınarak;

İtarazın KABULÜNE Ve Trafik Ceza Tutanağında yazılı para cezasının İPTALİNE

bu emsal karar benim durumuma uyuyormu..acilen yardım ederseniz cok sevinirm.
Saygılarımı sunar yardımcı olacak saygıdeğer hukukçulara şükranlarımı arz ederim