Mesajı Okuyun
Old 19-02-2010, 15:48   #1
Av.ilkay

Varsayılan İİK.341 md.sanık yararına yargıtay kararı arıyorum

Sayın meslektaşlarım merhaba,

İİK.341. md. gereğince açılan davada sanık (anne) vekiliyim. Baba çocuk teslimi ile ilgili icra takibi yapıyor ve bir görüşme günü için icra kanalıyla annenin evine geliyor. Babanın mahkemece tayin edilen o görüşme gününde, anne ve çocuk zorunlu bir sebepten şehir dışındalarmış. Babaya bu durum iletilmemiş maalesef. Zaten boşanma sonrasında bozulan ilişki çocukla ilgili görüşmelerde yaşanan sorunlar nedeniyle tamamen bozulmuş takdir edersiniz. Yalnız annenin çocuğu babasından kaçırma-görüşmelerini engelleme gibi bir yaklaşımı yok. Baba ile çocuk tayin edilen zamanlarda, hatta tayin edilmeyen zamanlarda bile baba gelirse görüşüyorlar. Baba çocukla olan görüşmelerini çok da düzenli yapmıyor. Suç şekli suç ve durum aleyhimize görünüyor. Savunmalarımızı, müvekkilimin zorunlu sebep nedeniyle o gün şehir dışında olduğunu, çocukla babanın görüşmesini engellemek gibi bir niyetinin olmadığı üzerine kurmak zorundayım.
Elinizde lehimize olan bir Yargıtay kararı varsa paylaşırsanız sevinirim. Ben araştırmalarımda bulamadım maalesef.
Çok teşekkürler..Herkese iyi çalışmalar..