Mesajı Okuyun
Old 13-02-2010, 02:13   #9
gamzesezgin

Alıntı:
Yazan Hades
Sayın gamzesezgin,
Hesap kat ihtarı gönderilmişse de icra dosyasında tebliğ şerhli örneğinin olmadığına binaen takibin iptaline karar verilmiş?
Borçlunun 33.madde gereği borcun itfası sebebiyle İcra Mahkemesine itirazda bulunması söz konusu; bu itirazı dışında, borçlunun ileri sürdüğü (şikayet sebebi niteliğinde kabul edilebilecek) başkaca iddiası da yok? Sayın meslektaşım affınıza sığınarak ısrarla sormamın nedeni hukuki tavsifin hakime ait olması sebebiyledir. Neticeten (dosya sizde olmakla HUMK m.76 saklı kalmak kaydıyla) anlatımınız çerçevesinde Yargıtay kararına ihtiyacınız olmadığı kanaatindeyim. Sizin de tespit buyurduğunuz üzere HUMK m.74 e binaen kararın hatalı olduğunu düşünüyorum.
Saygılarımla...

Kararın hatalı oldugu görüşündeyım bende fakat mahkeme hakımı hala kendı vermıs oldugu kararın dogru oldugu dusuncesınde.. Hatta diyorki ya ne olcak odeme emrı duzenleyın eksıklıklerı gıderıp gonderın zıra kendı hala takibi degıl ödeme emrını ıptal ettıgını sanıyor)Hakimin taleple baglı olabıleceğınıde sanırım bilmiyor)bende temyız dılekcesı ekınde bırkac yargıtay kararı sunmak ıstıyorum.Ama sanırım hıcbır hakım boyle bır karar vermemıs ve boyle bır hata yapmamıski boyle kararlarda yok. Yardımlarınız ıcın tekrar tekrar teşekkur edıyorum..