Mesajı Okuyun
Old 09-02-2010, 17:00   #1
Konuk

Mutsuz Esimden Ayrilmak istiyorum, almanyada yasiyorum, 1 oğlum var ve hamileyim?

Öncelikle merhaba,
Ben 35 yasinda bir bayanim.16 yillik evliyim.19 yasinda ailem tarafindan zorla evlendirildim.almanyaya gelin geldim.Evlendigimizde esimde 19 yasindaydi.9 yasinda bir oglum var, 5 aylikta hamileyim.bu hamileligim esimin zoruyla oldu beni bu sekilde elinde tutabilecegini zannediyor. buraya geldikten 4 yil sonra postahanede calismaya basladim. 12 yildir postahanede calisiyorum. esimde benimle ayni iste calisiyor. buraya geldigimden beri pisikolojim cok bozuldu.devamli aklimda türkiyeye dönme istegi var.esim buna karsi gidemessin gidersen kendimi öldürürüm diyor.16 yildir bu tehditi yapiyor. kendiside benimle dönmeyi kabul etmiyor.acikcasi türkiyedede bir güvencem yok.annem babam kimse destek cikmiyor.ama ben türkiyede bir sekilde kendi aykalrim üstünde durup cocuklarimida alip oraada yasiyacam. bunu cok istiyorum.cocuklarimin burada büyümesini istemiyorum. esim ben karsi ciktigim halde buradan daire aldi ve bütün bu kredi islemlerinde banada imza attirdi (ikimizde calistigimiz icin).benim danisabilecegim burdada kimsem yok.maddi durumumda hic iyi degil maasimin cogu kredilere kesiliyor.kenarda kiyida hic bir param yok hic bir destegimde yok.ne yapacagimi bilemiyorum.pisikolojim gecekten cok bozuk bu cocuguda zorlayarak yaptigi icin bes aydir bana dokunmasinada dahi izin vermiyorum.burdaki haklarimi öldürüp türkiyeye dönmem mümkünmü? haklarimi öldürmek istesem kime danisabilirim .bu konuda bana kimler yardimci olur.sadece kendi haklarimi öldürmek istiyorum. cocuklarimin haklarinin kalmasini istiyorum.simdiye kadar ödedigim emeklilik parasini alma hakkim varmi. ben esimden hic bir konuda bir sey istemiyorum. birde ev icin cekilen bu kredilerden nasil kurtullabilirim.burdaki haklarimi öldürdügüm taktirde eger toplu para alirsam banka krediler yüzünden bu paraya el koyarmi.eger böyle bir para alirsam bu benim ve cocuklarimin türkiyedeki gelecegi.bu paraya bir sey olmamasi icin neler yapabilirim.simdiye kadar ödediklerimdende bir sey istemiyorum,esime kalsin esyalarda hic bir hak talep etmiyorum sadece benim yakami biraksin istiyorum.ben birde cok cesaretsiz bir bayanim calisiyorum ama almancam cok yeterli degil bunun icin nerelere basvuracagimi bilmiyorum. Bana ne olur cesaret verin.ben artik baskalri icin degil kendim icin bir seyler yapmak istiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.tesekkürler...