Mesajı Okuyun
Old 01-02-2010, 22:54   #1
Konuk

Varsayılan ilginç bir boşanma davası oyle ki bosananlar bosandıklarının farkında degil

merhabalar, benim sorum annem ve babamın bosanma davasıyla ilgili. annem ve babam 25 sene evlilikten sonra, annemin psikolojik-fizyolojik siddete daha fazla katlanamaması sonucu, temmuz 2007 tarihinden itibaren ayrı yasamaktadırlar.bu sure icinde annem kendi anne ve babasının evine yerlesmiş, ikametini de oraya aldırmıstır ve bosanma davası acması icin babamı beklemiştir. 1 ay once babamın akrabaları gelip annemle gorusup annemin barısmak isteyip istemedini sormus ve annemden red cevabını almıstır. bu arada babam 1988 tarihinde annemin actıgı bosanma davası evraklarını işleme sokarak bosanma işlemi gerceklestirmeye calısmıstır.bu evrakları ben de okudum ve de avukat bir tanıdıgıma okuttum. 1988 senesinde sonuclanan bosanma davası annem tarafından acılmıs ve belgelerdeki hukum ve kararlar bosanmanın gerceklestigini gostermekte. yalnız bu karar nufus mudurlugune işlenmedigi icin, nufusta evli gozukuyorlarmıs.daha sonra barısıp tekrar biraraya geldiklerinde ne yapılması gerektigini sormuslar adliyede calısan bir tanıdıklarına o da "siz zaten evlisiniz.hicbirsey yapmaya gerek yok" demiş. ve onlar da o zamandan 2007 temmuza kadar beraber yasadılar ve sanırım evli olduklarını sanarak?? ama annem babamın sigortasından faydalanıyordu mesela saglık ihtiyacları icin. babamın eski evrakları devreye sokarak bosanmak istemesi uzerine annem de avukata gidip ne yapabilecegini sormus. cunku bu surede edinilmiş mallar var ve annem mal paylasımı davası da acmak niyetinde. avukatta bir dilekçe yazıp bunu temyize gondermiş.ve su an annem bunun sonucunu bekliyor. benim kafam karıstı acıkcası. bu durumun nasıl boyle oldugunu, dogru mu yalnış mı hareket edildigini acıklayabilir misiniz? annem ev hanımıydı fakat dısardan odeyerek emekli oldu. zaten babam calısmasına izin vermiyordu. bu durumda annemin ne yapması gerekir ve ne gibi haklara sahip? aydınlatırsanız sevinirim