Mesajı Okuyun
Old 22-01-2010, 17:17   #1
Konuk sevgi

Varsayılan Ağır hastalık yaşamaktayım eşim ise evi terk etti,tazminat gibi haklarım var mıdır?

merhabalar ben 7 aylık evli bir bayanım. yaklaşık 8 sene lik bir arkadaşlığımız ve 1 senelik nişanlılık döneminde sonra evlendik. çok güzel bir düğünümüz oldu. düğünden hemen sonra eşim evlilik bunalımına girdiğini idda edip eve sürekli gece geç gelmeye başladı. yaklaşık 3 ay eve sürekli geç geldi. bu sırada benim sağlık problemlerim başladı.sürekli kemoterapi almam gereken bir tedavi sürecine girdim.bu süreçtede bana tam anlamıyla destek olmadı,eve sürekli geç geldiği için tartışmalarımız oldu. ve 10 gün önce evi terkedip annesine gitti. özel sektörde çalışmaktayım işmi bırakmadım maddi durumum iyi. şu an boşanmak istediğini söylüyor.ama dava açmadı onun evi terketmesi bende ne gibi haklar doğurur. piskolojik açıdan mutsuz olmamın rahatsızlığımı çok büyük oranda etkieldiğini doktorlar söyledi.beni böyle bir durumda bırakması ile ilgili haklarım doğabilir mi. boşanma davası ile onun açmasını mı beklemeliyim.
teşekkür ederim .