Mesajı Okuyun
Old 13-01-2010, 15:47   #1
üye26959

Varsayılan x-ray cihazından geçiş

merhaba sevgili meslektaşlarım. daha önce üzerinde uzunca bir süre tartışılmış bir konu hakkında değerli görüşlerinize başvurma gereği duydum. avukat olarak Avukatlık Kanunu gereği üzerimizin aranmaması temel hakkımız olmakla birlikte (istisnai durumlar hariç) gerek havaalanları gerek hergün girip çıktığımız adliyelerde hem x-ray cihazından geçiyoruz hem de gerektiğinde üzerimiz elle aranabilmekte. geçen hafta Adnan Menderes Havaalanında arkadaşımı uğurlamak için terminale girdiğimde arkadaşım x-ray cihazından geçip üzeri arandıktan sonra ben kapının yanından geçerek yalnızca eşyalarını indirmesine yardım etmek için kısa süreliğine geçip çıkmak istedim. güvenlik görevlisi kapıdan geçip üzerimin taranması gerektiğini söyledi. gerekiyorsa üzerimi aramalarını ancak oradan geçmeyeceğimi söyleyince arbede yaşandı ve şu an hakkımda memura mukavemmetten dolayı dava açılmış durumda. ne yönde savunma yapmamı önerirsiniz. bu cihazlardan geçişle ilgili bir yönetmelik genelge türünde mevzuat varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler