Mesajı Okuyun
Old 13-01-2010, 10:06   #3
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle iyi akşamlar diliyorum 2 çocuk annesiyim eşim tarafından aldatılıyorum bunu yalnızca elimdeki msjlarla ıspatlayabiliyorum boşanmak istiyorum haklarım nelerdir ve davayı hangimizin açması benim lehimedir tşk ediyorum
Sn Katılımcı;

Boşanmak istemeniz halinde boşanma dava dilekçesini hazırlayarak aile mahkemesine vermelisiniz.Açacağınız boşanma davasında, eşinizin sadakat görevini yerine getirmediğine ilişkin olarak elinizdeki delilleri mahkemeye sunabilirsiniz.

Ayrıca mahkemeden eşinizin telefon görüşmelerinin ve mesajlarının ilgili şirketten istenilmesini de talep edebilirsiniz.

Açacağınız boşanma davasında, öncelikle tedbir nafakası ve boşanmanın kesinleşmesi ile birlikte de yoksulluk nafakası olarak devamını isteyebilir;18 yaşından küçük çocukların velayeti ile birlikte onlar için de nafaka takdir edilmesini isteyebilirsniz.

Kişilik haklarınız saldırıya uğradığından manevi tazminat, boşanma ile mevcut ve beklenen menfaatleriniz zarar gördüğü için de maddi tazminat taleplerini aynı dava içinde talep edebilirsiniz.

Bu boşanma davası içinde, boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunun ispatı gerekecektir.Tanık dahil, telefon kayıtları vs...delillerden yararlanabilirsiniz.

Boşanma davasını kimin açtığının bir önemi yoktur.
Sn Katılımcı;
Boşanma davanızı açabilmek ve diğer işlemleri sağlıklı yürütebilmek için bir avukattan profesyonel yardım almanızı ve ancak maddi durumunuz iyi değilse bulunduğunuz ilin barosunun ücretsiz Adli Yardım hizmetinden faydalanmanızı tavsiye ederim.