Mesajı Okuyun
Old 12-01-2010, 03:27   #1
Konuk

Varsayılan sorunlu boşanma sonrası mal paylaşım davası

şu anda devam eden bir mal davam var. boşanma sebebim şiddetli dayak ve öldürme tehditleriyle ile şahsıma ait malları zorla kendi üzerine geçirmesi. boşanma davası bitti ve boşandım ancak mal paylaşım davası hala devam ediyor. çünkü eşim evlilik süresince bana ait mal ve paraları beni ve çocuklarımı ölümle tehdit ederek kendi üzerine geçirdi. şu an avukat parası dahi ödeyecek param yok. parasızlıktan oğlum üniversiteye 2 sene ara verdi. çalışıoruz ancak borç içindeyiz. babaları çocuklarıma hiçbirzaman hiçbir şekilde maddi destekte bulunmadı. davam 4 yıldır devam ediyor çünkü eşim mahkeme dosyasını çalarak 1 sene gecikmesine sebep oldu. ve bankada bana ait olup zorla üzerine aktarttığı paraları yurdışına başka hesaplara aktardını düşünüyorum. dava bana hakkımı vererek sonuçlanırsa üzerinde bişey gözükmeyen eşimden nasıl hakkımı alıcam? ayrıca bana uyguladığı şiddet öldürme kastına kadar gitmiş ölümlerden dömüşümdür. bunun için nasıl dava açabilirim? çünkü ben boşanalı sene geçti. geçmi kaldım?