Mesajı Okuyun
Old 07-01-2010, 16:56   #44
üye31194

Siteye yeni üye oldum,başlık ilgimi çekti
Bazı meslekdaşlarıma katılıyorum,önemli olan stajer avukatın mesleği öğreneceği yeri seçmesidir.Birçoğumuz okulun son dönemlerinde özel hukuk veya genel hukuk alanlarından hangisiyle ilgilenmek istediğimize ve bu dalların hangi branşlarında profesyonelleşeceğimize karar vermişizdir,bu nedenle ilgilenilen branşta faaliyet gösteren avukatlardan birisinin yanında staja girmek gerekmektedir.Hiç bir binanın yapımına tavandan başlanmadığı gibi staja başladığınız ilk gün layiha hazırlanmaz.Bunun için tabana inmek gerekiyor.Güzel bir söz vardır; HİÇ BİR ZAFERE ÇİÇEKLİ YOLLARDAN ULAŞAMAZSINIZ!.Tıpkı bunun gibi.Ben oldukça varlıklı bir ailenin(şimdilerde öyle değiller ) bir üyesi olarak ilk başlarda bir üstüm olduğundan ve benimle aynı derecede okumamalarına rağmen ahkam kesen adliye çalışanlarından nefret etmeye başlamıştım,sonra bundan rahatsızlık duymak yerine alışmak ve birşeyler öğrenmek gerektiğini öğrendim.Bu kısım için argo bir deyim var ama kendime yakıştıramıyorum
SONUÇ OLARAK;BAŞARIYA ULAŞMAK İSTİYORSAK DİKENLERE TAKILMAK YERİNE GÜLE ODAKLANMALIYIZ.