Mesajı Okuyun
Old 17-04-2002, 19:33   #10
rezay

sayın tikici;
olayları başka yerlere çekmedim hukuk yaşamın kaynağıdır toplumdaki her olgu hukuku ilgilendirir hukuku yaşatan yönlendiren de toplumun gereksinimleri, toplumun düşünce yapısı, devletin şekli, yönetim biçimidir. siz bir düşünceyi ortaya attınız olabilirmi diye sordunuz bende olamayacağı düşüncesinde olduğum için nedenlerini saydım. buna niye bu kadar kızdınız anlamadım sapla samanıda birbirine karıştırmış değilim toplumdaki olayları düşünmeden fikir ortaya atmanın hele hukuk üretmenin yanlış olduğunu düşünüyorum.
hukuk toplumun aynasıdır toplum nasıl düşünürse ve nelere ihtiyacı olursa ona göre hukuk üretilir.

ayrıca siz yazınıda

" Verilir ise neden, verilemez ise neden? Özellikle Kamu düzeni boyutu da düşünülerek, katılım ve cevaplarınızdan mutlu olacağım. " Kamu düzeni sorusunu neden sordunuz

ayırca okuduğum yazıyı iyi okuduğumdan eminim önerinin size ait olmadığını kabul edeyim diyeyim ama böyle bir öneriyi yazdıysanız ve tartışmaya açtıysanız gelen cevaplarıda daha sakin karşılamanız ve yanıtları kabul etmeniz ve başkalarında düşüncelerine saygılı olmanız gerekiyor.

ayrıca bu aşağıdaki cümle size ait bunun anlamını daha açık bildirirmisiniz.

"Uzun zamandır kafamda yer alan bir olayı aktarıp, ortak noktaya ulaşmak istiyorum.."
saygılar
av. rezzan aydınoğlu