Mesajı Okuyun
Old 30-12-2009, 16:41   #1
gtz

Varsayılan Hacİz İhbarnamesİne KarŞi Menfİ Tespİt Davasi

Herkese kolaylıklar diliyorum. Alacaklı vekili olduğum bir dosyada 3.kişiye İİK.89 gereği haciz ihbarnamesi gönderdim. 1.ihbarnameye itiraz etmediler. 2.ihbarnameye de itiraz edilmedi, 3.ihbarname gönderildi. Son ihbarname tebliğ parçasını beklerken ( 3.ihbarnameye de itiraz etmediler) 3.kişi vekili icra dosyasına 2.ihbarnameden sonra süresi içerisinde menfi tespit davası açtıklarını gösterir derkenarı ibraz etti. dava dosyasından dosya borcunun tamamını depo ederek tedbir kararı verildi. Bu arada farkettikki 2.ihbarname metni eski yasal düzenlemeye göre yazılmış. 1. ve 3. ihbarnameyi kendim hazırlamıştım fakat 2. ihbarname icra memurunca yazılmıştı. Şimdi davamız devam ediyor, tedbiri kaldırmak istiyorum fakat ne yapmalıyım bilemedim. menfi tespit davasının 3.ihbarnameden sonra açılması gerektiğini belirttim fakat eski yasal düzenlemeye göre yazılan ihbarnamede 2.ihbardan sonra menfi tespit davası açılmalı diyor. 3.ihbarnameye karşın susmalarının sonucu ne olmalı? yada açılan menfi tespit davası açıldığı tarihten itibaren 7 gün içinde icra dosyasına bildirilmeli. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesinin sonuçları nelerdir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler