Mesajı Okuyun
Old 28-12-2009, 18:18   #14
Av. Kayaş

Sayın Av. Mehmet Tunca Demirbaş,
Yaşadığınız olay nedeni ile büyük üzüntü duyduğumu belirtmek istiyorum. Yazılarınızdaki her satıra katılıyorum. Bu meslekte aynı sorunları yaşıyor ve aynı noktaları sorguluyoruz. Daha önce bir duruşmada yaşadığım benzer olayda, tarafımdan tutulan tutanağa bir tek meslektaşım imza atmadı. Konuştuk tek tek, haklısınız, ama bizi bulaştırmayın dediler. Ben tereddütsüz destek olur ve elimden geleni yapardım.
Eğer bu gibi olaylarda arkamızda bir avukat ordusunu bırakın tek bir avukat göremiysak bunun sorumlusu kimdir? Hakime, savcıya, adli personele kızmadan önce meslektaşlarıma ve barolara kızıyorum. Barolar gibi önemli ve güçlü bir meslek örgütü istese neler yapmaz?
Yine belirttiğiniz gibi meclisteki avukat sayısına baktığımızda, avukatlık kanunuda, avukatlar tarafından talep edilen, haklı değişikliklerin nasıl olurda gündeme alınmadığına hayret ediyorum.
Noterler, noterlik kanunu çıkarken mecliste inanılmaz kulis çalışması yaptılar ve istediklerini aldılar. Ancak, bizim kanunumuz olan avukatlık kanunu ile ilgili yasa tasarısına görüş bildiren, bildirdiği görüş için sıkı bir çalışma yapan, baro var mı?
Av. Cengiz Aladağ'ın siteminizi ilişkin eleştirilerine hiç katılmıyorum. Av. Tunca Bey'in, 'şahsi olarak başvuru yapmayacağını' söylemesi, artık meslekte yaşadıklarından dolayı geldiği noktaya ilişkin ruh halini ifade ediyor. Meseleye bu boyuttan bakınız. Sitem iade etmek bu aşamada bir meslektaştan beklenecek son sözdür.
Meslekte yaşadığınız olaylardan dolayı üzüntü duydum ama mesleğim adına sizinle gurur duydum. Mesekte bir üstad şunu sözylerdi. Avukat susmaz! Buna bir örneksiniz. Tebrik ederim.
Yaşadığınız olayların hukuki, mesleki, insani boyutu ile ilgili yapabileceğim bir yardım olursa her zaman hazır olduğumu belirtmek isterim.
Başarılar..