Mesajı Okuyun
Old 18-10-2006, 08:03   #4
YALÇIN ÖNDER

Sayın Taslak,

Biz SM, SMMM ve YMM'ler olarak yıllardır talep ettiğimiz ve 2 yıl önce TÜRMOB Genel Kurulunda Başbakana ve Ana Muhalefet Partisi Başkanına söz verdirdiğimiz mesleki ortak bir talebimiz idi.

Bu şekilde çıkmasını biz de istemiyor idik.

Ancak ilk kez bir meslek örgütü olarak TÜRMOB üyelerini ortak bir talep etrafında birleştirmiş ve bir hakkını elde etmeye ramak kalmıştır.

Şimdi sizin ve/veya bizim serbest meslek erbabı olarak, doğrudan üretim ile ne ilgimiz var?

Hem aynı zaman da sizin çalışmaya ara verme sürenizde, adli tatilinizde iken, bir vergi inceleme elemanının ve/veya bir sigorta müfettişinin sizin tüm tatil planlarınızı bozarak, denetime davet etmesi çok mu olumlu karşılar idiniz?

Biz Mali Müşavirler olarak ne kadar yoğun ve vesayet altında çalışmak zorunda olduğumuzu, tanıdığınız birisi var ise daha dikkatle baktığınızda görebilirsiniz.

Çalışmak kadar, dinlenmek de bir insan hakkıdır.

Bir hukuk sitesinde, çalışan insanların hakkını savunmak zorunda bıraktığınız için üzgünüm.

Sizlerle ilk yazımda böyle tanışmak istemezdim, ama alaya almanıza da göz yumamazdım.

Vergi ve/veya Sosyal Güvenilk hukuku ya da idari yargı konularında buluşmak üzere.

Saygılarımızla.