Mesajı Okuyun
Old 22-12-2009, 20:22   #11
icra20

sayın baruter
Tam beklediğim bir mesaj zira ben İcra Müdür Yardımcısı olarak görevimiz değildir ve protokolün yasanın önüne geçemeyeceğini dile getirerek red ettim ve bu red kararım yapılan şikayet sonucu mahkemece red edildi.Şu anda temyizde tabiiki vermiş olduğum bu kararımdan sonra direndim. Bulunduğum ilde bulunan 6 icra dairesindeki arkadaşlara sizde reddetin dedim yanaşan olmadı bir şekilde çekindiler veya kendilerince red kararı yanlış diye uyap üzerinden trafik hacizlerine devam ettiler. Tabiiki bu arada işler birikmeye başladı ve açıkladığınız gibi bazen talepten günlerce sonra haciz uyguladılar. Bu uygulama kasıtlı değil, zira ya sistem kilitlenmekte, veya yeteri kadar personel olmaması nedeniyle işleri biriktirip ya mesaiden sonra veya tatil günleri gibi günlerde talepleri yerine getirmeye çalıştılar. ve malesef bu uygulamada tek başıma kaldım ve başka illerdende fazla destek göremedim. Oysaki başta büyük şehirlerde bu talepler rededilmiş olsaydı belki buna da çözüm bulunabilirdi. Zira ben gerek polnet ve gerekse takbis hatta merniste kaynaklanan bazı hatalar nedeniyle bakanlığımızıda ve bizleride zor durumda bırakacak sorunlarla karşı karşıya kalabileceğimizi bu nedenle polnet,takbis ve mernisteki sorunlar giderildilinceye kadar askıya alınmasını bildirdim. Malesef halen sistem devam etmekte, sadece hacizlerin geç konuilması değil, isim benzerliği gibi büyük sorunlar, sistemin çalışamaması durumunda hacizlerin geç konulması gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığımızdan dolayı kişilerin hak kaybına sebebiyet verilmektedir. Oysa eski sisteme göre hacizler tatbik edilmiş olsaydı evrakın trafiğe varış saati evraka işlendiği için haczin uygulanması geç olması halinde yine hak kaybı olmayacaktır. ve bu arada kişilerin kimlik bilgileride vasıtanın trafik dosyasında olduğu için başka kişilerinde uğraşmalarına sebebiyet verilmeyecektir. Kısacası şayet dava açacaksanız meslektaşlarımı zor durumda bırakmayacak şekilde olacaksa açınız, Zira meslektaşlarımın bu konuda kusurları yok, bu nedenle açacağınız dava üzerine bakanlıkça verilecek cevap dilekçesinide burada yayınlarsanız memnun olurum. Başarılar