Mesajı Okuyun
Old 20-12-2009, 23:20   #3
Academic

Alıntı:
Yazan Konuknnnn
18 yaşındayım fakat ailem ceza almamak için beni 3 yaş küçük yazmışlar.abimden babamdan kardeşimden nedensiz dayak yiyorum .bir hayvana bile edilmeyen dayaklar görüyorum sonrada kendime zarar veriyorum nedensiz ağlıyorum saçımı çekiyorum bazen durup dururken gülüyorum bazen başımı duvarlara vuruyorum canımda acımıyor öyle olduğunda doğuda yaşıyorum normaldir diyorlar ama ben artık dayanamıyorum dışarı çıkamıyorum hayvan muamelesi görüyrum

Merhaba, öncelikle şunu bilmelisiniz ki ne doğuda ne batıda hiç bir yerde bu şekilde bir muamele asla normal kabul edilemez. Ailenizde yakınlarınızdan şiddet gördüğünüzü belirtmişsiniz buna yönelik hukuken yapılacakları Özge Hanım anlatmış. Ben özellikle yoğun şiddet , baskı nedeniyle oluşan kendine zarar verme davranışlarınız konusunda bir şeyler eklemek istiyorum. Evden çıkamadığınızı belirtmişsiniz. Öncelikle yardım istemelisiniz. Bakın buraya ulaşabildiğinize göre pek çok yere ulaşarak sesinizi duyurabilirsiniz. Yakın çevrenizden durumunuzu bilen birileri mutlaka vardır ve siz şikayet etmekten korkuyorsanız onların durumunuzu adli makamlara bildirmesini sağlayın. Şiddet ailedekilere gösterildiğinde daha ağır bir suçtur çünkü bizler yakınlarımızı korumak ve kollamakla yükümlüyüz. Yapılacak şey öncelikle durumunuzu adli makamlara bildirmenin bir yolunu bulmak. Sonrasında kendinize zarar vermeye ilişkin sorun için psikolojik yardım almanız gerekiyor. Bazen çok zor zamanlar geçiririz ve bunu içimizde tutmakta zorlanırız. Böyle zamanlarda bize yardımcı olacak insanlar var. Okula gidip gitmediğinizi bilemiyorum ancak orada da mutlaka size yardımcı olabilecek sorununu paylaşabileceğin birileri olmalı.

Bence yapılacak en mantıklı şey bunu kader olarak kabul etmemek ve bu durumdan kurtulmak için sağlıklı bir çözüm bulmak. Bunun yolu ise öncelikle adli makamlara durumu bildirerek yardım istemekten geçiyor. Mesaj kutuma size ulaşabileceğim bir adres ya da telefon bırakırsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Unutmayın, doğuda ve batıdaki çocuklar ve kadınlar için de aslında bütün insanlar için de bu davranışlar NORMAL DEĞİLDİR.. KADER DE DEĞİLDİR...