Mesajı Okuyun
Old 18-12-2009, 09:31   #1
Angel_

Varsayılan Alkol ve madde bağımlısı eş / dava açarsam haksız duruma düşer miyim?

öncelik merhabalar.ben 22 yaşındayım ve 8 aylık evliyim.neredeyse bir aydır eşimle ayrı yaşıyoruz.
_evlenmeden önce eşim madde kullanıyordu ve nisanlandıktan sonra bıraktı,bana kullanmayacagına dayir soz verdi ve 6 ay gibi bir sure kullanmadığını biliyorum ve güvendiğim için evlendim.fakat evlilikten sonra yeniden başladı,bunlar sinir hali ve kişilik bozukluğu yapıyor ve kötü muamele görüyordum ,coğu kezde yeniden başladıgını sakladı fakat ben bir sekılde yakaladım.(1.sorum):mahkemede bunu evlenmeden önce bıldıgım için suclu sayılabılırmıyım,yada bunu (sırf bildiğim için) neden olarak sunamazmıyım?
_istemediğim halde kayın babam zorla beni kendisiyle yaşamak zorunda bıraktı düğün cıkısı bana sormadan altınlarımın bir kısmına el koydu,dugunden 4 gun sonra beni ve eşimi boş bir nedenle evden kovdu.
_Evde sürekli bana psikolojik şiddet ve baskı uyguluyordu,Eşimde bunlara göz yumdu.maddi olarak hiçbir ihtiyacımı kaşılamadı eşim.zaten eşim sorumsuz kendi ihtiyaclarından ve isteklerinden başka bir şey düşünmeyen biridir.(ben bunu evlendikten sonra anladım)kayınbabamdan ağır hakaretler gördüm ve mutsuz oldugum ayrı eve çıkmak ıstediğim için ''işine gelmiyorsa git dilekçeni ver bizim kaybedecek bir şeyimiz yok''gibi sözler duydum,bosanma dilekcesi vermem için baskı yaptı ama ben haklı olduğum halde haksız durumuna düşmekten korktugum ıcın vermedim.kendisi 3 kez evlenmiş ayrılmış bi insan ve eski eşleriden biride silahla tehdit etmesi nedeniyle kendisine bir dava actı,şu anda 3 eşiylede davalarının surdugunu tahmın edıyorum ve korkuyorum...cevreden de bazı duyumlar alıyorum.son olarak kayınbabamın üzerime yurudugu ve hakaretler ettıgı bı gun annemlerin evine sıgındım,benden bırkac gun sonra esımde geldı.birkaç ay annemlerde yaşadık fakat eşimin,burdada tavırları değişmedi,aileme saygısız davrandı,gece istediği saatlerde (1,2,3 vs.) coğu kez alkollü veya madde alarak geldi,benim ihtiyaçlarımı karşılamadı,şiddete eğilimli hareketler gösterdi ve yine 2 de geldiği ve maddeli olduğu bi gece,neden bukadar gec geldıgını sordum ve''12den sonra geliceksen gelme bu eve dedim''bana küfür edip senle mi ugrasıcam diyerek çekip gitti.aradan bayram vs.gecmesıne ragmen (hiç aramadan sormadan)11 gun sonra tekrar geldi fakat bu seferde ben ve tabiki ailem kabul etmedik.şimdi dilekçe vermeyecegini söylüyor.benim altnlarımın bende kalan kısmıyla acılmıs olan ve ıslettıgı dukkanı uzerıne almıyor.beni her konuda mağdur etti.şimdi onun 11 gun sonra gelmesıne olan tepkımizi,sankı biz olayları bu duruma getırmişiz gibi sergilemeye çalışıyor.sizce bosanma davası acsam,beni bununla suçlu gösterebilirmi..nafaka ve tazminat davası acsam işe yararmı?(1 yılı gecmediği için ve cocuk olamdıgı için hiçbi hak iddia edemeyecegimi duyuyorum.üzgünüm cook uzun oldu biliyorum fakat burada bahsedemediğim,buna benzer daha bicok seyin oldugunuda hatırlatmak isterim.herşey için şimdiden cok teşekürler...