Mesajı Okuyun
Old 17-12-2009, 14:10   #1
Av.Günar

Varsayılan Tapu İptalİ

Merhabalar,
Kötü niyetin ispatı yönünden bir sorum olacak, müvekkil nikahsız eşine evi üzerine ipotek konulması iile ilgili işlemler için vekalet veriyor.Oysaki bu vekalet satım yetkisinide taşıyor.Vekil koca evi satıyor/tapuda görünürde satım akdi yapıyor.Müvekkil vekil ve alıcıya karşı tapu iptali davası açıyor.Dava red oluyor.Yargıtay vekalet görevinin kötiye kullanılması yönünden araştırma yap ona göre karar ver diyerek kararı bozuyor.Dosya temyizde iken davalı tedbiri kaldırtıyor.Ve ve taşınmazı x şahsına satıyor.(X şahsı y şahsına vekalet veriyor.y şahsı vekalet ile x şahsı adına alım yapıyor.)Mahkeme müvekkile HUMK 186. YA GÖRE SEÇİMLİK HAKKINI kullan diyor.Müvekkilde yeni malike karşı ayın davası olarak devam edeceği yönünde beyanda bulunuyor.Ben bu aşamada devreye giriyorum.Tüm bu olaylar olurken müvekkil evinde iakmet etmeye devam ediyor.Ev elme armut gibi alınıp satılıyor ama kimse gelipte bu ev nerdedir veya ben bu evi aldım çık veya kira ver filan demiyor.60.000 TL LİK EV TAPUDA 23.00 TL YE SATILMIŞ.tÜM BU VERİLER KARŞISINDA BEN 3. ŞAHSIN KÖTÜ NİYETİNİ NASIL İSPAT EDEBİLİRİM.dAVA HAKKINDA TAVSİYELERİNİZ NEDİR?
SAYGILAR.