Mesajı Okuyun
Old 10-12-2009, 17:26   #1
külekçi

Acil Teras İzalasyonunda Davali

SAYIN MESLEKTAŞLARIM,
Bu konuda çok araştırma yaptım ama hala aşağıda soracağım sorunun cevabını netleştiremedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim:

Çatıdaki su sızıntıları nedeniyle en üst katta oturan müvekkilim adına terasta izalasyon işlemi (Projede çatı yapımına izin verilmediği ve de kat maliklerinin oy birliği kararı olmadığı için) yapılması ve de giderin kat maliklerinden arsa payları oranında alınması talepli bir dava açacağım. Ancak müvekkilimin oturduğu apartman, Yönetim Planına göre 11 Bloktan oluşuyor. Müvekkilimin oturduğu apartman, bu bloklardan A Blokta olmasına rağmen; A,B ve C Bloklarının üst tavan terasları ortak ve bu üç bloğun girişleri tek kapı ve de bu üç blok 1. Ünite olarak değerlendiriliyor ve bir yöneticileri mevcut. Şimdi bu durumda benim açacağım davada davalı olarak ;
1-Sadece müvekkilimin oturduğu apartmanın (A Blok) kat maliklerini mi ?
2-Yoksa 1. Ünite olarak görünen ve terasları ortak olan A,B ve C Bloklarının kat maliklerini mi?
3-Ya da müvekkilimin oturduğu apartmanın terasıyla hiç bağlantısı olmasa da tapudaki yönetim planında görünen 11 Blokun tüm kat maliklerini mi? Göstermeliyim Teşekkürler