Mesajı Okuyun
Old 09-12-2009, 22:50   #1
Konuk

Varsayılan darp raporu ve tazminat

13 yıllık evliyim.12 ve 7 yaşında iki çocuğum var.Eşimden iki tokat yiyerek baba evine döndüm.Adli tıptan darp raporu alarak boşanma davamı açtım.Eşimde karşı dava açtı.Hangimizin davası kabul edilir.Ara kararla bana ve çocuklarıma 100'er tl. nafaka bağlandı.Eşim babasına ait dükkanda 13 yıldır SSK'lı olarak asgari ücret ile çalışıyor.2005 yılında 43.000 tl'ye eşim üzerine bir daire alındı..Daire üzerine tedbir koydurdum.Eşim dairenin alımına babam yardım ettiği için pay alamazsın çünkü benim asgari ücretle bu daireyi almam mümkün değil diyor.Babasının zaman içerisinde peyderpey elden verdiği ve onunda kendi banka hesabına yatırdığı paralarla aldığını ve bu paraların bağış olduğunu söylüyor.Babasının gelir durumu bu paraları bağışlamaya elverişli.Bu durumu şahitlerle ispat edebilirmi.Bu dairede edinilmiş mal olarak hakkım varmıdır.Ayrıca darp raporuna istinaden tazminat alabilirmiyim.Birde eşimin banka hesaplarının mahkeme tarafından araştırılmasını isteyebilirmiyim.Cevaplarınız için teşekkürler.